Banana Blu, me shije të akullores
Atraktive

Banana Blu, me shije të akullores

07.Apr.2019 20:23
0

Deri më sot jemi mësuar të shohim banane të verdha, kur ato janë të pjekura, dhe jeshile kur janë ende të papjekura.

Por ekziston një lloj tjetër banane, e njohur si banania blu.

Ky produkt ka dalë në treg dhe ka disa karakteristika që e bëjnë të jetë e veçantë dhe e kërkuar.

Kjo banane ka shije të akullores me vanilje dhe kështu njihet edhe në Hawaii, Fiji dhe Amerikën Qendrore.

Banania Blue Java përmban një sasi mjaftë të lartë të fibrave, si dhe disa antioksidantë që forcojnë sistemin imunitar.

Ato kanë gjithashtu vitaminë B6 dhe C, magnez, bakër, mangan dhe proteina.

Temperatura në të cilën rriten është -7 gradë.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/anana-blue.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Faza finale e dialogut nuk e ‘kursen’ as Dokumentin e Ahtisaarit
“Pranvera Ballkanike”? Vendet e rajonit përfshihen nga protestat anti-qeveritare
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration