8 fotot që nuk duhet t’i postoni kurrë në rrjetet sociale
Atraktive

8 fotot që nuk duhet t’i postoni kurrë në rrjetet sociale

09.Apr.2019 08:40
0

Është e rëndësishme të shikoni se çfarë postoni. Këto postime mund të rrezikojnë punën tuaj, marrëdhëniet tuaja dhe identitetin tuaj.

Image

Biletat e udhëtimit. Postimi i tyre është diçka vërtet e rrezikshme, pasi hakerët mund të gjejnë numrin e telefonit, datën e lindjes, madje edhe të dhënat e pasaportës. Bazuar në numrin tuaj të rezervimit, kriminelët mund të zbulojnë edhe kur largoheni dhe ktheheni.

 

Image

Paratë. Të postuarit online të fotove të kartave të kreditit do të thotë ta kërkosh vetë problemin. Mos u habisni nëse iu boshatiset llogarija.

 

Image

Biletat e lotarisë. Kriminelët mund të përsërisin barcode të skanueshëm dhe të vjedhin fitimet tuaja.

 

Image

Emailet e punës. Është një rregull i mirë për të mbajtur punën jashtë mediave sociale, veçanërisht kur bëhet fjalë për dokumentet konfidenciale. Nëse kompania juaj ka dërguar një email emocionues për një ide të re zhvillimi gjëja e fundit që dëshironi të bëni është ta dijë konkurrenca.

 

Image

Certifikata. Postimi i informacionit identifikues në mediat sociale është e barabartë me humbjen e tij ose dhënien e saj.

 

Image

Postimi i fotove të fëmijëve. Postimi i fotove të fytyrave të qeshura të fëmijëve mund të duket mjaft i pafajshëm, por është mirë të mendoni dy herë përpara se të shpërndani fotot e të miturve në shoqëri.

 

Image

Kujtime nga një natë ku jeni dehur. Si rregull, ju kurrë nuk duhet të postoni ndonjë gjë në internet që ju nuk dëshironi ta shohë një punëdhënës potencial.

Image

Karikatura politike. Në një klimë gjithnjë e më të ngarkuar politikisht, ka më shumë postime politike dhe karikatura në mediat sociale se kurrë. Ndërsa është e lehtë për të goditur butonin "share" në një karikaturë, kjo mund t'ju kushtojë punën juaj.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/acebook-foto.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Salihi akuzon Partinë Demokratike për ideatorë të ndarjes së pushtetit 60-40 me serbët në Bujanoc
Përfundon huazimi, James drejt rikthimit në Madrid
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration