Time shpall 100 personat më me ndikim në botë
Atraktive

Time shpall 100 personat më me ndikim në botë

18.Apr.2019 08:02
0

Këngëtarja Taylor Swift, gazetari i televizionit Gayle King dhe ylli i futbollit Mohamed Salah janë ndër gjashtë fytyrat e famshme të botuara në ballinën e botimit vjetor të "100 njerëzve më me ndikim në botë" të revistës Time.

Yjet e tjerë që mbulonin ballinën ishin edhe kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi dhe aktorët Sandra Oh dhe Dwayne Johnson.

Ish-sekretarja e Shtetit Hillary Clinton përshkroi Pelosi "si dëshmi e gjallë kur është fjala për marrjen e punës nga një grua".

Johnson u vlerësua për krijimin e një mjedisi pozitiv të punës, ndërsa Oh është cituar për jetën e saj krijuese, transmeton kp.

Muzikanti Shawn Mendes shkroi se Swift "bën gjithë të moshuarit të ndjehen të ri përsëri."

Beyoncé shkroi një ese mbi zonjën e parë Michelle Obama. Presidenti Donald Trump dhe këshilltari special Robert Mueller ishin gjithashtu në listën e këtij viti.

Çka pret Kosova e çka Serbia nga takimi i Berlinit
Time shpall 100 personat më me ndikim në botë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration