Tiger Woods rikthehet me fitore në PGA pas pesë vitesh
Sport

Tiger Woods rikthehet me fitore në PGA pas pesë vitesh

25.Sep.2018 09:08
0

Tiger Woods rikthehet të fitojë një turne madhor në golf në PGA pas pesë vitesh.

42-vjeçari triumfoi në ndalesën e PGA Tour të Atlantas dhe këtë e bëri sipas mënyrës së tij, duke dominuar mbi rivalët e tij nga xhiroja e parë tek e fundit duke dhënë një sinjal për Ryder Cup 2018 që nis këtë të premte.

Për Tiger Woods kjo është fitorja e tij e 80, nga të cilat 14 janë në turnetë madhorë.

Objektivat e radhës së tij janë arritja dhe thyerja e rekordit të Sam Sneads që është në kuotën e 82 fitoreve dhe sidomos thyerja e rekordit të Jack Nicklaus që ka fituar 18 tituj në turnetë madhorë PGA, transmeton TopChannel.

Woods nuk fitonte prej 1876 ditësh, domethënë që nga gushti i vitit 2013. Që nga momenti i rikthimit të tij në fushat e golfit pas dy ndërhyrjeve kirurgjikale në shpinë, Tiger Woods është përmirësuar ndjeshëm në paraqitjet e tij duke iu afruar fitores edhe në disa raste të tjera.

Kjo ka bërë që ai të fitojë ndjeshëm pozicione në klasifikim ku kishte zbritur deri në vendin e 625.

Me suksesin në Atlanta, Tiger Woods e sheh veten mes 20 vendeve të para në këtë renditje.

Bërnabiq e Johnson flasin për dialogun e Brukselit
Rrëzimi i Qeverisë, LDK-ja synon votat e Nismës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration