Tifozët e Zvezdës provokojnë në Zvicër, brohorasin “Kosova është Serbi”
Sport

Tifozët e Zvezdës provokojnë në Zvicër, brohorasin “Kosova është Serbi”

22.Aug.2019 13:47
0

Një grup i madh i tifozëve serbë të Zvezdës së Beogradit ka shkaktuar kaos dhe dhunë në rrugë të Bernit, në Zvicër, derisa shkonin drejt stadiumit para ndeshjes që nisi në orën 20:45 ndërmjet Young Boys dhe Crvena Zvezdës, në ndeshjen kualifikuese për Ligën e Kampionëve. 

Të mbledhur nëpër lokale të ndryshme, tifozët serbë gjatë tërë kohës kanë brohoritur “Kosova është Serbi”, në gjuhën serbe.

Nuk është hera e parë që tifozët serbë merren me çështjen e Kosovës.

Policia në Bern ka konfirmuar se i është dashur të shtjerë disa herë në ajër për ta qetësuar situatën.

Raportohet për një person të lënduar gjatë dhunës, e cila ishte nisur afër një objekti pasi tifozët homofobikë serbë kishin reaguar ndaj një flamuri të LGBT-së që ndodhej aty.

Jeremiq ia bën një pyetje të sikletshme Vuçiqit për takimin e djeshëm me Pompeon
Vuçiq: Për Amerikën pavarësia e Kosovës është kryer, zgjidhja është njohja e ndërsjellë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration