Thaçi takohet me Bahtirin: Bashkimi i Mitrovicës, proces i pandalshëm
Rajoni dhe Politika

Thaçi takohet me Bahtirin: Bashkimi i Mitrovicës, proces i pandalshëm

22.Jan.2019 16:53
0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka zhvilluar një takim me kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtirin.

Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi nëpërmjet në postimi në rrjetin social facebook.

 Thaçi ka vlerësuar se bashkimi i qytetit të Mitrovicës është proces i pandalshëm.

Ai ka thënë se tani e kanë radhën të veprojnë Qeveria, Kuvendi dhe Presidenca, transmeton Telegrafi.

“Bashkimi i qytetit të Mitrovicës është proces i pandalshëm. Në takim me kryetarin Bahtiri konstatuam se qytetarët e Mitrovicës e kanë thënë fjalën e tyre. Tani e kanë radhën të veprojnë institucionet: Qeveria, Kuvendi dhe Presidenca”, ka shkruar Thaçi në facebook.

Për bashkimin e Mitrovicës, ditë më parë Agim Bahtiri ia kishte dorëzuar peticionin krytarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Dënohet me pesë vite burg për pjesëmarrje në ISIS
Reziston Ramush Haradinaj: Nuk e heq taksën as pas takimit me ambasadorin amerikan
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration