Thaçi: Duam marrëveshje historike Kosovë-Serbi, lajmet e rreme s’e ndihmojnë këtë proces
Rajoni dhe Politika

Thaçi: Duam marrëveshje historike Kosovë-Serbi, lajmet e rreme s’e ndihmojnë këtë proces

07.Mar.2020 22:46
0

Rreth deklaratave të analistit amerikan Edward Joseph, rreth planit për ndarje të Kosovës dhe shkëmbimit të territoreve, ka reaguar edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Thaçi, thotë se lajmet e rreme, se ndihmojnë procesin e dialogut mes Kosovës e Serbisë.

"Është zhgënjyese të shohësh se si analistë të caktuar, në mënyrë të thjeshtë krijojnë planet e tyre fiktive (shkëmbim territoresh, ndarje, autonomi) dhe ua atribuojnë ato atyre që janë duke provuar të bëjnë marrëveshje historike mes Kosovës dhe Serbisë. Përhapja e lajmeve të rreme s’e ndihmon këtë proces”, ka shkruar Thaçi,

Sipas Josephit, qëllimi i takimit në Washington të Ambasadorit Richard Grenel me Presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë ishte diskutimi i një marrëveshje dypalëshe bazuar në parimin e ndarjes së Kosovës.

 
 
Shkodër, fillon “Shkolla Ballkanike Shqiptare”
Memet Neziri nga komuna e Bujanocit prezantoi monologun në Skenderaj (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration