Tetë meçet e boksit që tifozët duan t’i shohin në vitin 2020 – super përballjet që priten me padurim
Sport

Tetë meçet e boksit që tifozët duan t’i shohin në vitin 2020 – super përballjet që priten me padurim

18.Dec.2019 10:46
0

Anthony Joshua u rikthyer si një nga faktorët kryesor të boksin britanik, pasi i riktheu titujt e tij në peshën e rëndë me një fitore ndaj Andy Ruiz Jr.

Fitorja i ka dhënë AJ më shumë tifozë, ka heshtur kritikët e tij dhe tashmë kundërshtarët e mundshëm po kalkulohen.

 Tani viti 2020 mund të ketë vetëm një mbret me Anthony Joshua, Deontay Wilder, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk, ku të gjithë synojnë të bëhen kampion të padiskutueshëm të botës.
Por edhe në divizionet e tjera gjithashtu pritet të ketë meçe fantastike, ku emërat që lakohen për tu ndeshur mes vete janë shumë si Canelo Alvarez, Vasyl Lomachenko dhe Terence Crawford.

Nuk është e sigurt nëse këto meçe do të ndodhin patjetër, por këtu janë luftërat më të mëdha që mund të ndodhin në vitin 2020.

Nësë këto ndodhi, atëherë do të kemi se cfarë të shikojmë në boks.

Anthony Joshua vs Deontay Wilder

Canelo Alvarez vs Artur Beterbiev

Anthony Joshua vs Tyson Fury

 Terence Crawford vs Errol Spence Jr

 Vasyl Lomachenko vs Gervonta Davis

 Oleksandr Usyk vs Dereck Chisora

 Deontay Wilder vs Tyson Fury

Leo Santa Cruz vs Josh Warrington

Asnjë kundërshtim: Brexiti në parlament
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration