Terence Hill tani afër të 80-ve
Kulturë

Terence Hill tani afër të 80-ve

02.Nov.2018 09:41
0

Hill tani më ndryshe

Aktori i njohur Terence Hill u lind më 29 mars 1939 është një aktor italian, regjisor, skenarist dhe producent filmi i cili ende mbahet mend nga audienca për rolin e tij së bashku me Bud Spencer-in, i cili ka vdekur në vitin 2016.

Hill filloi karrierën e tij si aktor në projekte për fëmjë dhe vazhdoi të luante role të shumta në filma të veprimit dhe komedi, shumë prej të cilëve me partnerin e filmit të gjatë dhe Bud Spencer.

Gjatë kulmit të popullaritetit të tij, Hill ishte ndër aktorët më të paguar të Italisë. Filmat më të shquar të Hillit përfshijnë Western-i komik Western të stilit italian, disa prej tyre janë të bazuara në romanet e njohura nga autori gjerman Karl May.

Hill tani është 79 – vjeçar, ai u martua me Lori Hill në vitin 1967 dhe së bashku kanë dy fëmijë, shkruan rtv21.tv.

Ai ende vazhdon të jetë pjesë e kinematografisë italiane, projekti i tij më i ri është “My name is Thomas”./21Media 

Sot nis ‘Java e filmit Frankofon’ me temë `Lufta e Parë Botërore`
Krahasimi interesant i Figos për Ronaldon brazilian dhe Cristiano Ronaldon
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration