Tenori kosovar këndon muzikë popullore shqiptare midis Moskës (video)
Kulturë

Tenori kosovar këndon muzikë popullore shqiptare midis Moskës (video)

24.Jun.2019 10:45
0

Tenori i njohur shqiptar, Ramë Lahaj, ka publikuar pamje nga Moska duke kënduar muzikë popullore shqiptare. Ramë Lahaj, njihet për zërin e tij të veçantë, e këtë e ka dëshmuar disa herë.

Kësaj radhe, ai është paraqitur nga Moska, duke shkruar se kur i bie rreth e përqark dynjasë, duke e hequr make-upin, ia kris këngës së qejfit.

“Ai momenti kur e hapë dhe e mbyllë sezonin e 243-të, të teatrit gjigant, atë të Bolshoit, të Moskës e po ashtu i bie dynjasë rreth e përqark e duke e hequr make upin ia krisë këngës së qejfit. Zotit e njëri tjetrit i qofshim falë për gjitha të mirat që i gëzojmë. Gëzofshi të mira edhe ju o njerëz të mire” shkroi Lahaj. 

 
Beogradi planifikon skenarin e një “krize humanitare” në veri të Kosovës
Çanak: Nëse nuk e pranojmë Kosovën do të shkoj Bujanoci, Presheva dhe Medvegja
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration