Telefoni që nuk mund të hakohet ose përgjohet
Shkencë dhe teknologji

Telefoni që nuk mund të hakohet ose përgjohet

09.Feb.2019 09:29
0

Në Rusi filloi shitja masive e telefonit me mbrojtjen kriptografike “Kruiz-K”, i cili është i pamundur të hakohet ose të përgjohet, njoftoi kompania Rosteh.

Kompania shpjegoi se sistemi operativ i kohës reale të prodhimit të tij ishte instaluar në pajisje.

“Nuk mund të flasim për detaje teknike, sepse informacioni është i fshehtë. Falë aplikimit të zgjidhjeve teknike dhe teknologjisë së grupit Avtomatika, pajisja është e pamundur të hakohet dhe të përgjohet”, porosit kompania.

Çmimi i një pajisje kushton rreth 85 mijë rubla. Një person privat nuk mund ta blejë telefonin, por vetëm ligjërisht.

      

 

 
​50 vjet më parë u realizua fluturimi i parë testues i Boeing 747
Ecja, për sport dhe shëndet
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration