Telefoni fleksibil i Samsung, Galaxy X, mund të vijë në sasi të limituar
Shkencë dhe teknologji

Telefoni fleksibil i Samsung, Galaxy X, mund të vijë në sasi të limituar

24.Sep.2018 11:59
0

Samsung Galaxy F, ose X sikurse është i njohur, është telefoni i palosshëm që ne të gjithë jemi duke pritur, por duket sikur nuk mundet që të gjithë të jemi në gjendje ta shijojmë atë, pasi rrjedhjet e reja sugjerojnë se do të jetë në mungesë të furnizimit.

Sipas raporteve nga PatentlyApple, ne mund të presim që telefoni fleksibil Samsung Galaxy F të prodhohet në numër të kufizuar.

Raporti zbulon se Samsung ka zgjedhur kompaninë japoneze Sumitomo Chemical për të prodhuar një film plastik polimidi i cili mbulon ekranin. Ky është një komponent thelbësor për të mbrojtur ekranin e palosshëm, i cili padyshim do të kalojë nëpër shumë faza procesimi.

Problemi i vërtetë është se Sumitomo Chemical mund të prodhojë këtë komponent në një shkallë më të vogël sesa Samsung zakonisht kërkon. Pra, mund të presim që Galaxy F të jetë një nga telefonat “në rezervarin e fundit”.

Gjithashtu, është e pritshme që çmimi të pasqyrojë mungesën, duke ngritur tarifat në vlera më të larta gjatë fazës fillestare.

Samsung pritet të zbulojë Galaxy F në konferencën e tyre të programerëve në nëntor, me një lansim në fillim të vitit 2019. 

Zbulim i pabesueshëm i shkencëtarëve: Qendra e re e dhembjeve do t’ju shpëtojë nga mundimet më të rënda!
Veseli ëndërron bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration