Të mirat e kajsisë
Trupi dhe shëndeti

Të mirat e kajsisë

11.Jan.2019 14:14
0

Kajsia thuhet se ka prejardhjen nga Armenia.

Eksploruesit spanjoll ishin të parët ata të cilët futën në Amerikë frutat mesdhetar.

Vende si Turqia, Italia, Rusia, Spanja, Greqia, SHBA dhe Franca konsiderohen të jenë prodhuesit kryesorë të kajsive në botë.

Kajsitë janë të mbushura me vitamina A, e cila njihet edhe si renitol.

Kështu kjo ndihmon në sistemin imunitar dhe po ashtu në lëkurën tuaj pasi atë nuk e lë plaket.

Kajsia përmban fibra shumë dhe kjo e bënë atë që të ju ndihmojë juve shumë për zemër.

Shumë njerëz në botë atë e përdorin edhe për dieta të ndryshme.

Vitamina C dëmton keq veshkat
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration