Tani është zyrtare, Tottenham zgjedh një “special” për pankinën
Sport

Tani është zyrtare, Tottenham zgjedh një “special” për pankinën

20.Nov.2019 10:50
0

Kur ka kaluar më pak se një vit nga koha kur u shkarkua nga stoli i Manchester United, Jose Mourinho gjeti një tjetër pankinë dhe sërish në kampionatin anglez, por këtë herë në Londër, në stolin e Tottenham.

Drejtuesit e klubit londinez vendosën të shkarkojnë Maurizio Pocchettinon mbrëmjen e djeshme ndërsa pak më vonë, nëpërmjet një komunikate zyrtare komunikuan se në vendin e tij në stol do të ulet Jose Mourinho.

Pocchettino drejtoi Tottenhamin përreth 5 sezone e gjysmë, duke arritur rezultate mjaft të mirë, ku përfshihet edhe një finale në Ligën e Kampionëve, por starti i këtij sezoni për “Spurs” ka qenë për t’u harruar me vetëm 14 pikë në 12 ndeshje.

Tottenham bëhet kështu skuadra e tretë e Premier Leagues, që drejtohet nga Jose Mourinho, i cili do të bëjë debutimin në stolin e “Spurs” të shtunën në orën 13:30, në përballjen në transfertë përballë West Hamit.

Ndërkohë në komunikatën e shpërndarë nga klubi londinez, Tottenham dhe Mourinho kanë nënshkruar një kontratë që do t’i mbajë të lidhura palët deri në qershorin e 2023-shit, duke konfirmuar besimin reciprok për fillimin e një projekti afatgjatë.

Tiranë: OSBE-ja tryezë për reformën zgjedhore dhe financimin e partive
Ancelotti në mbledhjen me arbitrat: Nuk e dimë kush i gjykon ndeshjet
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration