Talenti i Barcelonës ka një mesazh për lojtarët e rinj
Sport

Talenti i Barcelonës ka një mesazh për lojtarët e rinj

07.Dec.2018 07:34
0
Riqui Puig është një nga talentët e Barcelonës që po tërheq vëmendje të madhe.
 
Lojtari po tregon paraqitje të jashtëzakonshme dhe nëse vazhdon kështu shumë lehtë mund ta fitoj vendin e përhershëm në skuadrën e parë.

Ai tregoi lojë të mirë edhe në ndeshjen e “Copa del Rey” kundër Leonesa.

Pas ndeshjes, lojtari pati disa fjalët për t’i thënë, adresuar lojtarëve më të rinj se ai.

“Për të gjithë lojtarët e rinj; Me shumë punë, dhe me shumë përkushtim, ju mund t’i plotësoni ëndrrat e juaja” ka thënë lojtari pas ndeshjes, transmeton lajmi.net.

Puig ishte një prej lojtarëve që nuk e pati aspak të lehtë rrugëtimin e tij. Ai vazhdoi dy vite më shumë në skuadrën B të Barcelonës, për të ndërruar pozitën e tij dhe të kthehet për të luajtur si mesfushorë. /Lajmi.net/

Fury: Rimeçi duhet të zhvillohet në Old Trafford
Çfarë i shkakton gurët në veshka dhe ç’duhet të bëni për të zvogëluar rrezikun
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration