Super kompjuteri parashikon pozicionin e secilit ekip të Ligës Premier se ku do të përfundojë – City kampion, United jashtë katërshes
Sport

Super kompjuteri parashikon pozicionin e secilit ekip të Ligës Premier se ku do të përfundojë – City kampion, United jashtë katërshes

15.Nov.2018 11:26
0

Kur ka kaluar gati një e treta e sezonit në Ligën Premier gjërat kanë filluar të marrin formë, por gjithsesi ka ende ndeshje për tu luajtur.

Kampionët e tanishëm Manchester City kryesojnë edhe aktualisht, por ata janë vetëm dy pikë para nga Liverpooli dhe katër përpara Chelseat.

Këta të fundit janë ende të pamposhtur në 12 ndeshje.

Shihet se do të jetë një garë e ngushtë për titull, por edhe për mbijetesë.

Fulham që tani ka ndryshuar menaxher kërkojnë shpëtimin, sikurse edhe Cardiff City dhe Newcastle United.

talkSPORT.com përmes super kompjuterit të tij të famshëm ka parashikuar tabelën përfundimtare për edicionin 2018/19 në Ligën Premier. /Telegrafi/ 

20.Cardiff City (largohet nga Premier Liga)

19.Huddersfield Town (largohet nga Premier Liga)

18. Fulham (largohet nga Premier Liga)

17. Newcastle United

16. Southampton

15. Burnley

14. Brighton and Hove Albion

13. Crystal Palace

12. Leicester City

11. West Ham United

10. Watford

9. Wolverhampton Wanderers

8. Everton

7. Bournemouth

6. Manchester United

5. Arsenal (Kualifikim për Ligën e Evropës)

4. Tottenham (Kualifikim për Ligën e Kampionëve)

3. Liverpool (Kualifikim për Ligën e Kampionëve)

2. Chelsea (Kualifikim për Ligën e Kampionëve)

1. Manchester City (Kampion në Ligën Premier)

 

Thaçi: S’mund ta ndryshojmë të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë, por të ardhmen po
Vazhdon gjykimi për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration