Stoltenberg Vuçiqit i drejtohet me president e Haradinajt me zotëri
Rajoni dhe Politika

Stoltenberg Vuçiqit i drejtohet me president e Haradinajt me zotëri

07.Dec.2018 07:27
0

Përveç që ka thënë se formimi i Ushtrisë së Kosovës po bëhet në një kohë jo të duhur, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nuk e njeh as pozitën e kryeministrit të Kosovës.

Në njoftimin zyrtar sot lidhur me një bisedë telefonike të tij me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, Stoltenberg të dytit i është drejtuar vetëm me zotëri, ndërsa të parit me president.

“Sot, kam thirrur Presidentin Vuçiq dhe zotëri Haradinajn për t’i informuar për rezultatin e takimit të së mërkurës të Ministrave të Jashtëm të NATO-s në Ballkanin Perëndimor. Nënvizova se Beogradi dhe Prishtina duhet të tregojnë qetësi dhe të përmbahen, dhe të shmangin çdo deklaratë apo veprim provokues”, thuhej në njoftim të Stoltenbergut.

Stoltenberg Vuçiqit i drejtohet me president e Haradinajt me zotëri

Fury: Rimeçi duhet të zhvillohet në Old Trafford
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration