Spoti zgjedhorë i Vuçiqit  pa Kosovën, Bujanocin dhe Preshevën në hartë (video)
Rajoni dhe Politika

Spoti zgjedhorë i Vuçiqit pa Kosovën, Bujanocin dhe Preshevën në hartë (video)

27.May.2020 11:56
0

Spoti zgjedhor i partisë së presidentit serb, Aleksandër Vuçiq i cili u prezantua në diskutimin e dytë online ishte pa Kosovën, komunën e Bujanocit dhe Preshevës në hartë të Serbisë, transmeton Titulli.com.

Përmes këtij diskutimi online presidenti, Aleksandër Vuçiq foli për të ardhmen e Serbisë në fushën politike, ekonomike e zhvillimit të përgjithshëm ndërsa spoti është emëruar “Për fëmijët tanë.

Ky përjashtim në hartën e Serbisë ka nxitur reagime të ndryshme brenda Serbisë, raporton Titulli.com.

“Prezantim tejet interesant grafik, për të cilin do të doja ta shoh se çfarë mendojnë votuesit e tyre. Përkatësisht, se cili është komenti i tyre rreth faktit që SNS nuk brengoset për fëmijët në Kosovë. Mendoj se ky spot paraqet gabim të madh, por kush e di se cila është porosia që fshihet prapa tij. Mbase ky është tentim për t’i testuar votuesit e SNS-së për hapat e ardhshëm që synon t’i ndërmarrë Vuçiqi karshi Kosovës”, ka thënë Boban Stojanoviq, një analist serb për mediat e këtij shteti. 

Të shumta kanë qenë edhe reagimet e serbëve në “Twitter”, duke e akuzuar për “tradhti” Vuçiqin.

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale  në Serbi mbahen më 21 qershor.

Sa është zvogëluar përfaqësimi shqiptarë në zgjedhjet lokale nga viti 2012 në komunën e Bujanocit?
Rijaseti i BFI-së shkarkoi Sulejman Rexhepin nga posti i kryetarit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration