Sport

City vë në shitje tetë lojtarë

City vë në shitje tetë lojtarë

Pep Guardiola ka krijuar një listë me emrat e futbollistëve që do të largohen nga Manchester City. Mediat angleze shkruajnë se deri në tetë futbollistë do të nxirren në shitje gjatë afatit

26.Sep.2018 14:08
Roma shpreh besimin ndaj Di Francescos

Roma shpreh besimin ndaj Di Francescos

Roma raportohet se i besoni Eusebio Di Francescos pasi nuk bind nga Paulo Sousa. U besua se Sousa ishte në listën e emrave për të zëvëndësuar Di Francescon, por Corriere della Sera këmbëngul se këtij

26.Sep.2018 11:23
Conte në radarin e Romës

Conte në radarin e Romës

Trajneri Antonio Conte mund të rikthehet në Serie A te Roma, sipas raportimeve nga La Stampa, (përmes Il Bianconero). Ish-trajneri i Chelsea-s është në listën e shkurtë për ta zëvendës

25.Sep.2018 15:07
Messi tregon temperamentin dhe josportivitetin

Messi tregon temperamentin dhe josportivitetin

Lionel Messi ka shfaqur temperamentin e tij në “Camp Nou” të dielën mbrëma, ndërsa ka debatuar me referin para se të refuzonte t'ia shtrinte dorën atij pas barazimit 2:2 me Gironën. Kapiteni i Barc

25.Sep.2018 14:46