Sport

Juventusi kërkon Palmierin për Higuainin?

Juventusi kërkon Palmierin për Higuainin?

Juventusi thuhet se shpreson të përfshijë mbrojtësin Emerson Palmieri në marrëveshjen e transferimit të Gonzalo Higuain te Chelsea. Telenovela Higuian po vazhdon edhe të premten, me sulmuesin argjentinas q&eum

18.Jan.2019 12:13
“James po luan për të ardhmen e tij në Bayern”

“James po luan për të ardhmen e tij në Bayern”

Mesfushori James Rodriguez ka pasur një sezon me lëndime në sezonin e tij të dytë nga huazimi nga Real Madridi Trajneri i Bayern Munich, Nico Kovac pret që James Rodriguez të motivohet dhe të fokusohet n&eum

16.Jan.2019 20:17
Messi dhe Suarez mbretërojnë në Europë

Messi dhe Suarez mbretërojnë në Europë

Nuk është vetëm La Liga ku Lionel Messi dhe Luis Suarez vazhdojnë të jenë golashënuesit më të mirë, por ata kanë edhe partneritetin me vdekjeprurës në top pesë ligat e Europës

15.Jan.2019 08:15
Messi thyen edhe një rekord golash në La Liga

Messi thyen edhe një rekord golash në La Liga

Futbollisti argjentinas Lionel Messi bëhet lojtari i parë dhe i vetëm që ka shënuar 400 gola në La Liga. Këtë e arriti me golin e sotëm ndaj Eibarit në fitoren prej 3 me 0 të Barcelonës, tr

14.Jan.2019 09:06
Trajneri Emery e sulmon ashpër Ozilin

Trajneri Emery e sulmon ashpër Ozilin

Unai Emery ka sugjeruar se Mesut Ozili nuk e meritoi një vend në skuadrën e Arsenalit në humbjen 1-0 ndaj West Hamit të shtunën në Premierligë. Ozili, lojtari më i paguar në Arsenal, u rikthye në

13.Jan.2019 09:24
Juventusi ofron Benatian për Ramseyn

Juventusi ofron Benatian për Ramseyn

Juventusi synon të ofrojë Medhi Benatian për transferimin e menjëhershëm të mesfushorit Aaron Ramsey. Gjiganti italian besohet se është afër arritjes së marrëveshjes për transferimin e uell

12.Jan.2019 15:51