Sport

Reagon Gattuso, shpjegon situatën e Higuainit

Reagon Gattuso, shpjegon situatën e Higuainit

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, ka insistuar se transferimi i Gonzalo Higuainit në Chelsea nuk është vendosur ende, derisa i pa shpjeguar arsyet e mungesës së argjentinasit në ndeshje e së hënës ndaj

20.Jan.2019 17:21
Hudderfield 0-3 Man City, notat e lojtarëve

Hudderfield 0-3 Man City, notat e lojtarëve

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në udhëtim ndaj Huddersfield Toën në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të Ligës Premier. Qytetarët e Pep Guardiolas kanë arritur

20.Jan.2019 17:19
Rashica nis me gol fillim vitin

Rashica nis me gol fillim vitin

Milot Rashica e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer vitin 2019 me Werder Bremen në Gjermani. Sulmuesi që luan dhe me përfaqësuesen e Kosovës, ka qenë titullar në takimin e sotëm, që Br

19.Jan.2019 17:23
Roma fiton me vështirësi ndaj Torinos

Roma fiton me vështirësi ndaj Torinos

Roma ka arritur të fitojë mes vështirësive ndaj Torinos me rezultat të ngushtë 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të Serie A. Pjesa e parë e ndeshjes foli e gjitha në të

19.Jan.2019 17:20
Chelsea nuk heq dorë nga Eden Hazard

Chelsea nuk heq dorë nga Eden Hazard

Sipas Marca, Skuadra e Real Madridit është duke shpresuar se Chelsea do ta zbret çmimin prej 100 milionë eurosh për sulmuesin belg, Eden Hazard. Mirëpo skuadra angleze planifikon t’i qëndrojë besnike k

19.Jan.2019 09:16