Sport

Pa Ronaldon Atletico është në nivelin e Realit

Pa Ronaldon Atletico është në nivelin e Realit

Largimi i Cristiano Ronaldos ka lënë një boshllëk të madh te Real Madridi. Kështu mendon trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, i cili thotë se pa Ronaldon ekipi i tij është në nivel të njëjtë me rivalin lokal. Argjentinasi gjithas

12.Sep.2018 13:54
Areola gjithnjë më afër rinovimit me PSG-në

Areola gjithnjë më afër rinovimit me PSG-në

Alphonse Areola është shumë afër rinovimit me Paris Saint Germainion. Pas ardhjes së Gianluigi Buffonit te Parisi shumë klube shfaqën interesim për portierin francez, gjë që frikësoi PSG-në

12.Sep.2018 11:56
Milani i ofron kontratë të re Bonaventuras

Milani i ofron kontratë të re Bonaventuras

Giacomo Bonaventura është në negociata për ta zgjatur kontratën e tij me Milanin deri në qershor të vitit 2022. Mesfushori ka kontratë me klubin deri në vitin 2020, por kohët e fundit ka pasur intere

12.Sep.2018 08:59
Dalic flet pas humbjes turpëruese ndaj Spanjës

Dalic flet pas humbjes turpëruese ndaj Spanjës

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, e ka pranuar se skuadra e tij ‘hoqi dorë’ nga loja e saj kundër Spanjës. Spanja fitoi 6-0 ndaj Kroacisë në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. “Gj&eum

12.Sep.2018 08:49
Interi afër rinovimit me Icardin

Interi afër rinovimit me Icardin

Interi është duke i finalizuar detajet për rinovimin e kontratës së Mauro Icardit, ndërsa ka mbetur të zgjidhet vetëm çështja e bonuseve. Nerazzurrët dëshirojnë që ta lidhin kap

11.Sep.2018 14:21
Shala: Fitorja për Vokrrin dhe tifozët

Shala: Fitorja për Vokrrin dhe tifozët

Ndeshja e parë zyrtare për Përfaqësuesen e Kosovës e zhvilluar në vendin tonë përfundoi me fitore. Kosova fitoi me rezultat 2-0 ndaj Ishujve Faroe me golat nga Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu. Por, ishte me

11.Sep.2018 14:08
Lamtumirë Arsenal, Ozil befason me klubin e ri

Lamtumirë Arsenal, Ozil befason me klubin e ri

Mesut Ozil mund të largohet nga Arsenal, në fillim të vitit 2019. Mesut Ozil ka ofertë për largim nga Arsenal, në janar të vitit 2019. Mediat angleze raportojnë se mesfushori gjerman ka zgjuar interesim n&eum

11.Sep.2018 11:43