Sport

Brenda normës olimpike

Brenda normës olimpike

Kosova mori pjesë në olimpiadën e parë të saj me vetëm një normë olimpike, shkruan sot gazeta Zëri. Ishte Majlinda Kelmendi ajo që e kishte siguruar kualifikimin në “Rio 2016”, nd&eu

01.Oct.2018 11:51
Gattuso: Silva kërkoi largimin nga Milani

Gattuso: Silva kërkoi largimin nga Milani

Milani fitoi ndaj Sassuolos me rezultat 1-4 përkundër shumë mungesës në fazën sulmuese të Gonzalo Higuain, Fabio Borini dhe Patrick Cutrone. Duke parë këtë dhe formën e mirë të Andre S

01.Oct.2018 11:38
Sassuolo 1-4 Milan: Suso ylli i ndeshjes

Sassuolo 1-4 Milan: Suso ylli i ndeshjes

Milani ka fituar ndaj Sassuolos me rezultat 1-4 në Serie A. Golat për mysafirët i shënuan Franck Kessie (39′), Susso (50′, 90+4′) dhe Samu Castillejo (61′). Ndërsa golin e vetëm për vendasi

01.Oct.2018 08:40
UEFA e dënon Kosovën

UEFA e dënon Kosovën

UEFA i ka shqiptuar dënim Federatës së Futbollit të Kosovës pas ndeshjes me Ishujt Faroe. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se UEFA i ka konfirmuar sot një gjobë FFK-së duke ia treguar e

29.Sep.2018 09:04