Sport

Sarri do të bëjë histori me Chelsean

Sarri do të bëjë histori me Chelsean

Ish-mesfushori i Chelseat, Claude Makelele thotë se trajneri i ri i londinezëve, Maurizio Sarri do të arrijë gjëra të mëdha me klubin, transmeton zeri.info Makele beson se Sarri do ta ketë të vështir

10.Sep.2018 12:30
Shqipëria me 5 mbrojtës ndaj Skocisë

Shqipëria me 5 mbrojtës ndaj Skocisë

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, është duke menduar të luajë me një sistem më defansiv ndaj Skocisë, duke i aktivizuar plot pesë mbrojtës në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve të hënën në Glasgow.Fitorja me Irzaelin i

10.Sep.2018 10:41
Sekretari gjeneral i UEFA-s sot viziton FFK-në

Sekretari gjeneral i UEFA-s sot viziton FFK-në

Sekretari gjeneral i UEFA-s, Theodore Theodoridis së bashku me bashkëpunëtorët e tij, Thierry Favre dhe Denis Bastari, do të qëndrojnë gjatë ditës së sotme për vizitë në FFK, ku do t&eu

10.Sep.2018 10:28
Super Zvicra, shënojnë Shaqiri, Ajeti dhe Mehmedi

Super Zvicra, shënojnë Shaqiri, Ajeti dhe Mehmedi

Zvicra ka mundur Islandën me rezultat të thellë 6:0, në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan albinfo.ch.Gjurmë kanë lënë edhe futbollistët shqiptarë. Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka luajtën nga fillimi, ku X

09.Sep.2018 08:30