Sport

Interi afër rinovimit me Icardin

Interi afër rinovimit me Icardin

Interi është duke i finalizuar detajet për rinovimin e kontratës së Mauro Icardit, ndërsa ka mbetur të zgjidhet vetëm çështja e bonuseve. Nerazzurrët dëshirojnë që ta lidhin kap

11.Sep.2018 14:21
Shala: Fitorja për Vokrrin dhe tifozët

Shala: Fitorja për Vokrrin dhe tifozët

Ndeshja e parë zyrtare për Përfaqësuesen e Kosovës e zhvilluar në vendin tonë përfundoi me fitore. Kosova fitoi me rezultat 2-0 ndaj Ishujve Faroe me golat nga Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu. Por, ishte me

11.Sep.2018 14:08
Lamtumirë Arsenal, Ozil befason me klubin e ri

Lamtumirë Arsenal, Ozil befason me klubin e ri

Mesut Ozil mund të largohet nga Arsenal, në fillim të vitit 2019. Mesut Ozil ka ofertë për largim nga Arsenal, në janar të vitit 2019. Mediat angleze raportojnë se mesfushori gjerman ka zgjuar interesim n&eum

11.Sep.2018 11:43
Zidane paralajmëron kthimin në menaxhim

Zidane paralajmëron kthimin në menaxhim

Zinedine Zidane ka hedhur benzinë në ‘zjarrin’ se mund të marrë drejtimin e Manchester United. Francezi ka njoftuar se shumë shpejt do të kthehet në menaxhim, shkruan Goal, përcjell Klan Kosova. Z

11.Sep.2018 10:39
Atalanta pritet t'ia vazhdojë kontratën Gjimshitit

Atalanta pritet t'ia vazhdojë kontratën Gjimshitit

Berat Gjimshiti është futbollisti i vetëm i Atalantas, të cilit i skadon kontrata në qershor të vitit të ardhshëm.Karriera e qendërmbrojtësit shqiptar mori një kthesë të papritur në ditët e fundit të af

11.Sep.2018 08:44
Lilaj: Skocia e meritoi fitoren

Lilaj: Skocia e meritoi fitoren

Sabjen Lilaj e ka pasur shumë të vështirë të shpjegonte arsyet e humbjes së Shqipërisë nga Skocia në Glasgou. “Diçka nuk ka funksionuar, nuk mund të them diçka konkrete… Nu

11.Sep.2018 08:34