Sport

Befason Balotelli me skuadrën e re

Befason Balotelli me skuadrën e re

Duket se Mario Balotellit do të largohet përfundimisht nga Europa. Pas Milanin dhe Nice, Balotelli do të vishet përsëri kuqezi nga skuadra e Flamengos në kampionatin brazilian. Mësohet se klubi nga Rio de Janeiro

06.Aug.2019 07:44
Bekim Balaj, heroi i Sturm Grazit

Bekim Balaj, heroi i Sturm Grazit

Debutim ëndrrash për Bekim Balajn në kampionatin austriak. Në ndeshjen e tij të parë me fanellën e Sturm Grazit, për javën e dytë të kampionatit kundër Wolfsberger, sulmuesi shkodran shë

05.Aug.2019 08:14
Ribery pranë transferimit në Lindje të Mesme

Ribery pranë transferimit në Lindje të Mesme

Ish-sulmuesi anësor i Bayern Muenchenit, Franck Ribery, pritet t'i bashkohet një skuadre në Katar apo Arabi Saudite, raportoi gazeta "Bild".  I larguar nga Bayerni në fund të stinorit, pasi i ka skaduar kontrata dhe ai

03.Aug.2019 09:26
Zyrtare: Dani Alves transferohet te Sao Paulo

Zyrtare: Dani Alves transferohet te Sao Paulo

Sao Paulo ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me ish-mbrojtësin e Paris Saint-Germain, Dani Alves. Braziliani ka nënshkruar një kontratë me gjigantët brazilianë e cila vlen deri në dhjetor të vitit 20

02.Aug.2019 09:59
Transferimi rekord: Arsenal nënshkruan me Pepe

Transferimi rekord: Arsenal nënshkruan me Pepe

Arsenal ka bërë një ndër 4 blerjet më të shtrënjta në historinë e klubit por edhe të Premier Leagues. Londinezët kanë nënshkruar me Nicolas Pepe i cili u transferua nga ekipi frencez

02.Aug.2019 08:05
Milani bën gati dy transferime

Milani bën gati dy transferime

Rafael Leao do të kryejë testet mjekësore te Milani të mërkurën, ndërsa mbrojtësi i Flamengos Leo Duarte do të udhëtojë për të kompletuar transferimin e tij.  Kjo javë pritet

31.Jul.2019 09:01
Shkëndija eliminohet nga Liga e Evropës

Shkëndija eliminohet nga Liga e Evropës

Shkëndija është eliminuar nga faza kualifikuese për Ligën e Evropës nga Dudelange me rezultat të përgjithshëm 3:2 pas dy ndeshjeve të rundit të dytë kualifikues. Dudelange dhe kampioni

31.Jul.2019 08:57