Sport

Salah u përgjigjet kritikëve që e quajnë vetjak

Salah u përgjigjet kritikëve që e quajnë vetjak

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salahu, ka theksuar se mes tij dhe bashkëlojtarit Sadio Mane nuk ka konkurrencë, përderisa ka theksuar se statistikat e tij e kanë dëshmuar se ai nuk është aq vetjak në sulm sa thon&

17.Jan.2020 12:59
Erikseni nuk do të largohet nga Tottenhami

Erikseni nuk do të largohet nga Tottenhami

Mesfushori danez Christian Eriksen do të mbetet te Tottenhami deri në fund të këtij edicioni, kur edhe i skadon kontrata me ekipin londinez, kanë njoftuar të martën mediumet britanike.  Arsyeja pse Eriksen do

14.Jan.2020 21:43
Zyrtare: Setien, trajner i ri i Barcelonës

Zyrtare: Setien, trajner i ri i Barcelonës

Pas njoftimit se ka shkarkuar trajnerin Ernesto Valverde, Barcelona menjëherë ka bërë marrëveshje me një tjetër trajner.  “Quique Setien është trajneri i ri i Barcelonës, ai ka nëns

14.Jan.2020 08:35
Kosova humb miqësoren, mposhtet nga Suedia

Kosova humb miqësoren, mposhtet nga Suedia

Në Doha të Katarit, ka përfunduar ndeshja miqësore mes Suedisë dhe Kosovës. Në pasditën e sotme, në turneun e janarit në Doha, Përfaqësuesja e Kosovës u mposht nga Suedia. Në ndes

12.Jan.2020 21:09
Kosova sot ndeshet me Suedinë

Kosova sot ndeshet me Suedinë

Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen miqësore me Suedinë.  Kosovës e ka zhvilluar dje seancën e fundit stërvitore në Doha, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen miqëso

12.Jan.2020 09:03
Milani planifikon rikthimin e Allegrit

Milani planifikon rikthimin e Allegrit

Reflektime janë duke u zhvilluar aktualisht në Casa Milan në lidhje me të ardhmen e kuqezinjve në nivelin e menaxhimit. Edicioni i së premtes i La Gazzetta dello Sport, pretendon se lidershipi i Milanit po shikon p&

10.Jan.2020 13:34
Cristante vazhdon kontratën me Romën

Cristante vazhdon kontratën me Romën

Bryan Cristante ka firmosur kontratë të re me Romën të vlefshme deri në fund të qershorit të vitit 2024. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit nga kryeqyteti italian, të mër

09.Jan.2020 12:43