Sport

Derbi i Londrës mbyllet baras

Derbi i Londrës mbyllet baras

Derbi i Londrës mes Chelseat dhe Arsenalit ka përfunduar baras 2 me 2 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 24-të të Premier Ligës.  Chelsea ishte dy herë në epërsi, me “Topçinjtë

22.Jan.2020 07:33
Barcelona i jep ultimatum talentit amerikan

Barcelona i jep ultimatum talentit amerikan

Bracelona i ka dhënë ultimatum talentit amerikan Konrad De La Fuente për nënshkrimin e kontratës së re, raportoi “ESPN” të hënën.  De La Fuente, 18-vjeçar, nuk është pajt

21.Jan.2020 07:49
Zyrtare: Ky është kapiteni i ri i Man Unitedit

Zyrtare: Ky është kapiteni i ri i Man Unitedit

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, e ka konfirmuar se Harry Maguire do të jetë kapiteni i ri i parë i Djajve të kuq, mes spekulimeve se kapiteni aktual Ashley Young do të kalojë në Inter. Mbrojt&

17.Jan.2020 13:01
Salah u përgjigjet kritikëve që e quajnë vetjak

Salah u përgjigjet kritikëve që e quajnë vetjak

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salahu, ka theksuar se mes tij dhe bashkëlojtarit Sadio Mane nuk ka konkurrencë, përderisa ka theksuar se statistikat e tij e kanë dëshmuar se ai nuk është aq vetjak në sulm sa thon&

17.Jan.2020 12:59
Erikseni nuk do të largohet nga Tottenhami

Erikseni nuk do të largohet nga Tottenhami

Mesfushori danez Christian Eriksen do të mbetet te Tottenhami deri në fund të këtij edicioni, kur edhe i skadon kontrata me ekipin londinez, kanë njoftuar të martën mediumet britanike.  Arsyeja pse Eriksen do

14.Jan.2020 21:43
Zyrtare: Setien, trajner i ri i Barcelonës

Zyrtare: Setien, trajner i ri i Barcelonës

Pas njoftimit se ka shkarkuar trajnerin Ernesto Valverde, Barcelona menjëherë ka bërë marrëveshje me një tjetër trajner.  “Quique Setien është trajneri i ri i Barcelonës, ai ka nëns

14.Jan.2020 08:35
Kosova humb miqësoren, mposhtet nga Suedia

Kosova humb miqësoren, mposhtet nga Suedia

Në Doha të Katarit, ka përfunduar ndeshja miqësore mes Suedisë dhe Kosovës. Në pasditën e sotme, në turneun e janarit në Doha, Përfaqësuesja e Kosovës u mposht nga Suedia. Në ndes

12.Jan.2020 21:09
Kosova sot ndeshet me Suedinë

Kosova sot ndeshet me Suedinë

Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen miqësore me Suedinë.  Kosovës e ka zhvilluar dje seancën e fundit stërvitore në Doha, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen miqëso

12.Jan.2020 09:03