Spalletti tregon pse u përjashtua ndaj Sampdorias dhe shpjegon festimin e tij
Sport

Spalletti tregon pse u përjashtua ndaj Sampdorias dhe shpjegon festimin e tij

24.Sep.2018 11:52
0

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, insiston se nuk i fyeu gjyqtarët te festa e golit të fitores ndaj Sampdoria, që në fund i kushtoi atij me një përjashtim.

Tekniku italian tha se ishte thjesht një festim dhe nuk ishte i dedikuar për gjyqtarët, pavarësisht se ata nëpërmjet VAR-it i anuluan skuadrës zikaltër dy gola paraprakisht.

“U ktheva nga kamera për të festuar golin dhe gjyqtari i katër më tha se ishte diçka e tepruar”, ka thënë Saplletti për DAZN.

“Kjo mënyrë e të fituarit tregon karakterin e kësaj skuadre, që vazhdon të përpiqet për çdo top dhe qëndron në lojë”.

“Është pak e rrezikshme, por ne jemi Interit dhe jemi gjithmonë në kërkim të fitores”.

“Teksa shikoj këtë pasion mua më shtohet forca për të vazhduar para dhe jam i lumtur se ky element është këtu më shumë se taktikat, të cilat do të vijnë me kohë”, ka shtuar Saplletti.

Ndeshja e ardhshme e Interit është kundër Fiorentinas.

PSD me vijë të kuqe vetëm për PDK-në, por jo përjetësisht (Video)
Zbulim i pabesueshëm i shkencëtarëve: Qendra e re e dhembjeve do t’ju shpëtojë nga mundimet më të rënda!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration