Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes
Trupi dhe shëndeti

Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes

14.Apr.2019 19:22
0

Provojeni çdo mëngjes këtë pije.

Avokadot janë mjaft popullore kohës së fundit. Shpesh përzihen me qumësht të kondensuar të ëmbël për t’ju dhënë një shije më të butë si milkshake.

Ne ju rekomandojmë qumështin e kokosit dhe nëse doni më shumë ëmbëltues mund të përdorni mjaltin.

Përbërësit

1 avokado e madhe, e pjekur mirë

1 filxhan grek (vanilje ose mjaltë)

6-8 lugë mjaltë ose agave nektar – varësisht sa preferoni të jetë e ëmbël

1 ose 1/2 filxhan qumësht kokosi

1/2 – 3/4 filxhan akull të grimcuar, opsional

Përgatitja

Kombinoni të gjithë përbërësit përveç akullit në blender. Përzieni deri sa të krijohet masë e njëjtë. Shërbejeni menjëherë ose edhe mund t’i shtoni pak qumësht.

Facebook-u merr vendimin drastik
Personat që ka pësuar infarkt në zemër nuk duhet t’i konsumojë këto ushqime
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration