Si të pastroni ndryshkun e WC-së me....Cola
Trupi dhe shëndeti

Si të pastroni ndryshkun e WC-së me....Cola

05.Oct.2018 08:37
0

Cola nuk është vetëm një pije e shijshme. Falë aciditetit të saj të butë, ajo mund të bëjë mrekullia dhe në pastrim. Nëse nuk dëshironi të përdorni kimikate në shtëpinë tuaj, cola mund të jetë një zgjidhje e shkëlqyer për të pastruar ndryshkun e Ëc-së

Si të veproni?

Për të pastruar tualetin tuaj nga njollat e ndryshkut, ju duhet të paktën gjysmë litri kola.

Për rezultate më të mira, ngroheni cola-n në mikrovalë sepse nën veprimin e nxehtësisë, kimikatet veprojnë më mirë. Por mos e nxehni në tenxhere metali, pasi bashkëveprojnë në mënyrë të rrezikshme.

Pasi keni nxehur cola-n, hidheni në Wc. Mbylleni kapakun dhe lëreni për gjithë natën të veprojë. Në mëngjes, bëjini një skrub energjik tualetit me furçë. Nëse njollat nuk preken  nga zona ku keni hedhur colën, sigurohuni që ta bëni skrub-in me një sfungjer të zhytur në kola.

Hummels konsideron largimin nga Bayerni, Unitedi monitoron situatën
Bibliotekat më të bukura në botë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration