Si do të duket “Dubai shqiptar” (video)
Rajoni dhe Politika

Si do të duket “Dubai shqiptar” (video)

11.Aug.2022 13:21
0

Një video e publikuar në rrjete sociale nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar planet se si synohet të duket Durrësi, me investimin e paraparë nga Emiratet e Bashkuara Arabe. 

Sipas pamjeve në prezantimin virtual, Durrësi do të ketë ngjashmëri me Dubain e famshëm.

Prezantimi i videos bëhet një ditë pasi Shqipëri nënshkroi memorandumin e bashkëpunimit me investitorët për realizimin e projektit “Durrës Yachts & Marina”, ndërtimin e portit më të madh turistik të Mesdheut në Durrës.

“Mirëmëngjes dhe me kënaqësinë e hedhjes së një hapi vendimtar dje, me nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit, që hap rrugën drejt procedurës parlamentare për kontratën historike për ndërtimin e portit më të madh turistik të Mesdheut në Durrës, falë një investimi prej mbi 2MLD USD, me mbështetjen e drejtpërdrejtë të Presidentit të Emirateve të Bashkuara, Sheikh Muhammed Bin Zayed, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama në Facebook të enjten. 

 
Sveçla: Veriu i Kosovës 20 vjet ishte “El Dorado” për kriminelët
Murati: Çkado që kërkohet për veriun e Kosovës, të kërkohet edhe për Kosovën Lindore (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration