Shqipëria turpërohet në shtëpi, humb 4 me zero nga Skocia
Sport

Shqipëria turpërohet në shtëpi, humb 4 me zero nga Skocia

18.Nov.2018 08:04
0

Ekipi kombëtar i Shqipërisë u turpërua sot në Shkodër. Ai humbi 4 me zero nga ekipi kombëtafr i Skocisë.

Shqipëria ka pësuar një humbje të thellë në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës nga Skocia në garën e Ligës së Kombeve.

Mysafirët e nisën më mirë takimin dhe kaluan në epërsi që në minutën e 14, me golin e Ryan Fraser.

“Kuqezinjve” iu vështirësuan punët edhe më shumë 8 minuta më vonë, kur kapiteni Mërgim Mavraj u ndëshkua me karton të kuq. Me një lojtar më shumë në fushë, Skocia e pati më të lehtë në vazhdimin e ndeshjes. Lojtarët e saj shënuan edhe tri gola në portën e Berishës.

Fletcher ngriti epërsinë e skocezëve në 2 me zero, në minutën e 45+2, ndërsa dy golat tjerë i shënoi Forrest, në pjesën e dytë të ndeshjes.

Shqipëria gjendet në vendin e fundit të Grupi 1 të Ligës C, me vetëm 3 pikë. Ajo rrezikon të bjerë nga Liga C në Ligën D. (r.m.)

Loja e luftës që rrezikoi ta ndizte Luftën e Tretë Botërore
Kosova “shkel” Maltën, mbetet në krye të grupit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration