Shqipëria e nisi me humbje kualifikimin në ‘Euro 2020’
Sport

Shqipëria e nisi me humbje kualifikimin në ‘Euro 2020’

23.Mar.2019 09:33
0

Kombëtarja e Shqipërisë e ka nisur me humbje fazën e kualifikimeve për ‘Euro 2020’.

Në ndeshjen e parë kombëtarja shqiptare pësoi në shtëpi ndaj Turqisë me rezultat prej 2 me 0. 

Mysafirët ishin më efikas në këtë përballje duke shënuar dy herë në “Loro Boriçi”.

Yilmaz e Calhanoglu ishin ata që shënuan golat e fitores për Turqinë.

Në Grupin H në ndeshjet e para fitore kanë shënuar Franca, Turqia e Islanda, derisa pa pikë janë Shqipëria, Andora e Moldavia.

Mjaltë dhe kanellë për të humbur në peshë
21-vjeçarja serbe fejohet me 74-vjeçarin: Do krijojmë familje
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration