Shpulla ndaj Candrevës i kushton shtrenjtë, ja sa javë pezullohet De Paul
Sport

Shpulla ndaj Candrevës i kushton shtrenjtë, ja sa javë pezullohet De Paul

18.Sep.2019 08:24
0

Shpulla që i dha Candrevës në ndeshjen mes Interit dhe Udineses, i ka kushtuar shtrenjtë fantazistit argjentinas Rodriogo De Paul, pasi përveçse la skuadrën me 10 futbollistë që në minutën e 36’, do të përballet edhe me një dënim të rëndë.

Kështu De Paul është pezulluar për plot 3 javë nga Gjykata Sportive në Itali, e cila ka vepruar me “dorë të hekurt” ndaj argjentinasit, që për hir të së vërtetës, bëri një gjest të turpshëm në “San Siro”.

Ia ka hedhur vetëm me një javë pezullim dhe me një gjobë prej 2 mijë eurosh, mesfushori i Brescias, Dessena, i cili u akuzua për sjellje të papërshtatshme ndaj kundërshtarit dhe simulim në zonën kundërshtare.

Me nga një javë pezullim ia kanë hedhur edhe sulmuesi i Veronës, Stepinski dhe mbrojtësi i Milanit Calabria, të cilët u ndëshkuan me kartonë të kuq në ndeshjen mes dy skuadrave të dielën në mbrëmje.

Ndërkohë, futbollistit të Bolognës i është dhënë një karton i verdhë dhe një gjobë prej 2 mijë eurosh, për simulim në zonën kundërshtare, ndërsa klubi i Cagliarit ka marrë një gjobë prej 5 mijë eurosh, për shishet e hedhura nga tifozët sardë në fushën e lojës.

Vlen të theksohet se Gjykata Sportive në Itali nuk ka marrë parasysh dy rastet e evidentuara me bujë si sjellje raciste, të tifozërisë së Cagliarit ndaj

Tusk: Nuk ka Europë të sigurtë pa integrimin e Ballkanit
Conte merr përgjegjësinë e humbjes: Nuk ishte futbolli që duam të luajmë, Slavia na dominoi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration