Shpiket kapelja me panele diellore për të karikuar telefonin tuaj
Shkencë dhe teknologji

Shpiket kapelja me panele diellore për të karikuar telefonin tuaj

06.Aug.2019 07:28
0

Sot, në të vërtetë, ne nuk mund të qëndrojmë as një minutë pa smartphone-in tonë dhe kështu lindën fuqitë elektrike, bateri të vërteta portative që na lejojnë të mbajmë gjithmonë shoqëruesin tonë besnik të udhëtimit.

Sot teknologjia ka shkuar më tej dhe ka shpikur një kapelë me karikim diellor. Kjo kapelë speciale është e pajisur me panele diellore të vogla, në mënyrë që kur ta veshim atë të mund të rimbushim baterinë e smartphone-it tonë.

SOLSOL, ky është emri i kapelës speciale, nuk sjell ndonjë rrezik për shëndetin pasi nuk përmban asnjë bateri por një port USB të vendosur në buzë të kapelës që do të përdoret për të furnizuar energji direkt në pajisjen tonë.

Kapelja SOLSOL është e përputhshme me çdo lloj pajisje Android, iPhone, iPad, iPod dhe, pasi nuk përmban asnjë bateri, është absolutisht e sigurt.

Ngrohja globale prekë edhe Prishtinën, më së shumti godet këtë qytet të Ballkanit
Restaurohet Muzeu i Mësonjtores së Parë Shqipe në Korçë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration