Shkrimtari mario vargas llosa nderohet me çmim prestigjioz letrar
Kulturë

Shkrimtari mario vargas llosa nderohet me çmim prestigjioz letrar

04.Oct.2019 16:06
0

Shkrimtari peruan, Mario Vargas Llosa, u nderua me çmimin prestigjioz për letërsi, “Château La Tour Carnet”, i krijuar në vitin 2017 nga sipërmarrësi Bernard Magrez, pronar i më shumë se 40 kështjellave në botë. 

Çmimi që do t’i jepet autorit të veprës “Teto Xhulia dhe shkarravitësi” përfshin edhe shumën e 20 mijë eurove.

Fituesi i Nobelit për Letërsi në vitin 2010, do të marrë gjithashtu, një botim origjinal të një kopje të rrallë e të bukur të veprës “Madame Bovary” që daton në vitin 1867, ku paraqitet një dedikim me autograf nga Gustave Flaubert për mbrojtësin e tij Alfred Guérard. 

Çfarë tregon shpejtësia e ecjes për shëndetin tuaj
Krijohen “Super mizat” rezistente ndaj bimëve toksike dhe grabitqare!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration