Shkencëtarët kanë zbuluar: Shumicën e gjeneve i trashëgojmë nga gjyshja, jo nga nënat dhe baballarët!
Trupi dhe shëndeti

Shkencëtarët kanë zbuluar: Shumicën e gjeneve i trashëgojmë nga gjyshja, jo nga nënat dhe baballarët!

07.Aug.2019 08:22
0

Një studim i ri tregon se përse duhen konsumuar çdo ditë arra.

Sipas një studimi në Penn State University në Pensilvani, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me udhëheqës Doktor Penny Kris Eteron, thuhet se konsumimi çdo ditë i arrave lufton sëmundjet e zemrës.

Sipas ekspertit Penny Kris Eteron të konsumosh arra ose vaj arrash për 4 ditë rrjesht, zvogëlojmë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Duke konsumuar vetëm tre lugë gjelle vaj arrash do të ndodhë që enët e gjakut të përmirësohen brenda katër orësh.

Prandaj mos i ndani nga konsumimi.

Gazetaria në Ballkan, vegël në shërbim të elitave politike
Joseph: Zgjedhjet në Kosovë janë edhe referendum për “shkëmbim të territoreve”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration