Sherri në Milan-Lacio, gjoba për lojtarët, pezullohet Igli Tare
Sport

Sherri në Milan-Lacio, gjoba për lojtarët, pezullohet Igli Tare

16.Apr.2019 16:12
0

Nuk ia ka hedhur pa lagur Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, që në përfundim të ndeshjes kundër Milanit shpërtheu ndaj gjyqtarit Roki për penalltinë e padhënë në favor të skuadrës bardhekaltër, çka mund t’u kushtojë kryeqytetasve vendin në Champions League edicionin e ardhshëm. Gjykatësi Sportiv e ka dënuar Taren për “për sjellje kërcënuese ndaj gjyqtarit dhe shprehive të rënda ndaj tij”, duke e pezulluar nga stadiumet deri më 30 prill.

 Gjoba për “sherrxhinjtë” Bertolaçi, Kesie, Musakio, Luiz Felipe dhe Patriç, të cilët janë ndëshkuar me nga 10 mijë euro secili. Gjobë 10 mijë euro dhe për Milanin, pasi një tifoz kuqezi kishte pështyrë trajnerin e Lacios, Simone Inzagin.
Ja kush do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes Barcelona-Man United
Cilat janë rreziqet shëndetësore me 5G?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration