SHBA, Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve
Rajoni dhe Politika

SHBA, Trump premton intensifikimin e luftimeve kundër talebanëve

12.Sep.2019 08:17
0

Presidenti amerikan, Donald Trump premtoi sot sërish se do të intensifikojë luftimet kundër talebanëve në Afganistan pas anulimit të shtunën të një takimi me përfaqësuesit e këtyre të fundit për të arritur një marrëveshje paqeje.

“Gjatë katër ditëve të fundit, ne kemi goditur armikun tonë më fuqishëm nga se kemi bërë ndonjëherë dhe kjo do të vazhdojë”, theksoi Trump gjatë një ceremonie në Pentagon, 18 vite pas atentateve të 11 shtatorit. 

Duke përmendur atentatin në Kabul ku humbi jetën një ushtar amerikan dhe që e shtyu të anulojë takimin sekret të parashikuar, Trump vlerësoi se “talebanët dëshironin të tregonin forcën e tyre, por në të vërtetë treguan dobësinë e tyre”.

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau shpall zgjedhjet e përgjithshme
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration