Shaqiri kujton ndeshjen ndaj Serbisë
Sport

Shaqiri kujton ndeshjen ndaj Serbisë

16.Feb.2019 08:03
0

Ndeshja më interesante e Kampionatit Botëror për shqiptarët mbetet ajo mes Zvicrës dhe Serbisë, ku ‘helvetikët’ fituan me rezultat 2-1.

Autori i golit të fitores në atë ndeshje, Xherdan Shaqiri ka bërë një postim në ‘InstaStory’ duke kujtuar këtë moment magjik.

Ndeshja ishte mjaft e tensionuar, duke ditur që në fushë luanin edhe dy shqiptarë nga Kosova, përveç Xherdan Shaqirit, edhe Granit Xhaka e Valon Behrami, shkruan kk, përcjell albinfo.ch.

Fillimisht, Serbia kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Mitroviç. Por goli i motivoi shqiptarët e Zvicrës për të bërë një rikthim sensacional.

Së pari, Granit Xhaka me një perlë dhe më pas Xherdan Shaqiri i dhuruan zviceranëve kalimin nga faza e grupeve.

Por ajo çka irritoi më shumë serbët ishte festimi i golave nga dyshja e lartpërmendur. Ata vendosën ta bënin simbolin e shqiponjës gjatë festës së golave, çka rriti tensionet brenda dhe jashtë fushave.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/aciri-.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Studiuesi turk: Shqipëria ka një imam që raporton tek Gyleni
Konferenca e Sigurisë në Mynih - diplomacia e heshtur
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration