Shaqiri i dëshpëruar nga eliminimi në FA Cup, tani kërkon përqendrim në Ligën Premier
Sport

Shaqiri i dëshpëruar nga eliminimi në FA Cup, tani kërkon përqendrim në Ligën Premier

08.Jan.2019 15:31
0

Anësori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, është i dëshpëruar pas humbjes 2-1 ndaj Wolverhampton Wanderers pasi kështu Reds u eliminuan nga FA Cup.

Shqiptari i siguron tifozët se tentuan deri në fund, por tani kjo është një kapitull i mbyllur dhe që duhet të fokusohen në Ligën Premier.

 

“Natyrisht që jemi të dëshpëruar pasi kemi humbur, por mendoj se nuk e kemi merituar këtë rezultat”, ka thënë Shaqiri për Liverpoolfc.com.

 

Trajneri Jurgen Klopp duket e uruar Xherdan Shaqirin për paraqitjen e mirë ndaj Fulhamit (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

“Tentuam të rikthehemi. Tentuam gjithçka deri në fund dhe ju nuk mund të thoni se nuk provuam deri në minutën e fundit. Kemi provuar gjithçka”.

“Në disa raste të duhet fat dhe gjuajta e lirë ishte shumë e pafat”.

 
Embedded video

 
Solari: Do të flasë me Bale, ai mund të dënohet për ato veprime!
​Audi RS Q3 për 2020 do të ketë mbi 400 kuaj fuqi? (Foto)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration