Shala: Diskursi i Vuçiqit është që një pjesë e Kosovës të bëhet pjesë e Serbisë
Rajoni dhe Politika

Shala: Diskursi i Vuçiqit është që një pjesë e Kosovës të bëhet pjesë e Serbisë

10.Jan.2019 09:02
0

Blerim Shala, këshilltar politik i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur rreth arritjes së një marrëveshjeje për njohje reciproke mes Kosovës e Serbisë.

Shala ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se Serbia do ta kushtëzojë njohjen e Kosovës me marrjen e një pjese të territorit të saj.

“Serbia kërkon territor për njohje”, ka deklaruar Shala, duke shtuar se, megjithatë, një kërkesë e tillë nuk është bërë zyrtarisht.

“Por, aludimet janë të qarta”, është shprehur ai, duke iu referuar deklaratave publike të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Sipas Shalës, diskursi i Vuçiqit është që një pjesë e Kosovës të bëhet pjesë e Serbisë.

Kryetari i Preshevës: Debati për ndryshimin e kufijve me efekt negativ te shqiptarët e Luginës
Haziri: Kufiri me Serbinë të jetë Ristovci ndërsa ai me Maqedoninë, Çukarka
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration