Sezoni i 4 i PUBG mbërrin në PC
Shkencë dhe teknologji

Sezoni i 4 i PUBG mbërrin në PC

25.Jul.2019 10:30
0

Këto përditësime dhe sezone të reja janë shumë të rëndësishme për ti mbajtur lojtarët të angazhuar në mënyrë që të shpenzojnë para.

Loja battle royale e shndërruar në hit PUBG mbërriti në sezonin e saj të katërt. Përditësimi do të vijë tek konsolat disa javë më vonë ndërsa versioni mobil ka strukturë tjetër sezonesh.

Debutimi i parë i PUBG në PC erdhi në 2017 ndjekur nga PlayStation 4 dhe Xbox One në 2018. Një version mobil mbërriti po në 2018.

Loja teknikisht njihet si PlayerUnknown’s Battlegrounds por të gjithë e njohin si PUBG. Edhe pse Fortnite është loja battle royale që dominon sot, PUBG është gjithashtu një hit me 50 milionë kopje të shitura.

Këto përditësime dhe sezone të reja janë shumë të rëndësishme për ti mbajtur lojtarët të angazhuar në mënyrë që të shpenzojnë para.

Sezoni 4 sjell disa përditësime vizuale në hartën e lojës Erangel. Gjithashtu shton një Suvivor Pass i cili hap disa shpërblime kozmetike për lojtarët. /PCWorld Albanian

Farush Islami zgjidhet avokat i ri i komunës së Bujanocit
GoPro Hero 7: Pse duhet të kënaqeni në aksion, duke i ruajtur kujtimet?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration