Seria e HBO “Watchmen” me premierën më të shikuar pas “Westworld”, (video trailer)
Kulturë

Seria e HBO “Watchmen” me premierën më të shikuar pas “Westworld”, (video trailer)

25.Oct.2019 14:49
0

Versioni i ri i “Watchmen” po pritet për javë të tëra, madje edhe muaj, kështu që suksesi i premierës ishte i garantuar. 

Seriali i shkruar nga Damon Lindelof sipas stripave ikonik nga Dave Gibbons dhe Alan Moore, sipas portalit Variety, i kishte 1,5 milionë shikues në disa platforma digjitale të HBO (HBO, HBO Now dhe HBO Go) në mbrëmjen midis të dielës dhe të hënës, duke e arritur kështu debutimin më të fuqishëm digjital për një serial të HBO pas premierës së Westworld në vitin 2016 (1,96 milionë), shkruan KOHA Ditore. Në vetë kanalin HBO premiera u shikua nga rreth 800,000 me çfarë u bë seria më e shikuar këtë vit.

Image

Ngjarja e serisë është vendosur në një realitet alternativ, në të cilin hakmarrësit e maskuar trajtohen si kriminelë. Ngjarja është e vendosur 30 vjet pas ngjarjeve nga stripat, duke e zëvendësuar tensionin e shkaktuar nga Lufta e Ftohtë në vitet 1980 me ngjarjet moderne që e vënë theksin në problematikën mes racave me autoritetin policor.

Në seri luajnë Jeremy Irons, Regina King, Jean Smart, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith dhe Adelynn Spoon. Aktualisht nuk dihet nëse po planifikohet sezoni i dytë i serialit.

 

Pelikani Kaçurrel rishfaqet në Shkodër
Esper: Ankaraja në drejtimin e gabuar pas marrëveshjes me Moskën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration