Serbi: 75% e të rinjve duan të emigrojnë
Rajoni dhe Politika

Serbi: 75% e të rinjve duan të emigrojnë

18.May.2019 00:28
0

Pothuajse 75% e të rinjve serbë kanë në plan të emigrojnë jashtë vendit, në kërkim të kushteve më të mira të jetës dhe të punës, sipas një sondazhi të kryer me të rinj nga vendet e Europës Juglindore.

Ky sondazh është kryer nga fondacioni ”Friedrich Ebert” (FES) dhe nga Qendra për Zgjedhje të Lira dhe Demokraci (CeSID).

Më këtë përqindje të të rinjve që janë të gatshëm për të emigruar, Serbia është vend i parë në Ballkan për sa i takon këtij fenomeni.

Ajo ndiqet nga Maqedonia e Veriut me 73%. 

Në Kroaci dhe Bullgari të rinjtë që dëshirojnë të emigrojnë janë 34%, kurse në Rumani 30%.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/erbia.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Më në fund një zgjidhje, zbulohet metoda e re e kurimit të kancerit…
Kufijtë Kosovë-Serbi, Basha pohon për herë të parë: Çfarë më kërkuan serbët?!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration