Semafori i parë në botë u vendos në Londër para 150 vjetësh
Atraktive

Semafori i parë në botë u vendos në Londër para 150 vjetësh

11.Dec.2018 19:30
0

Semafori i parë në botë, që gjendet në Londër, i ka mbushur 150 vjet.

Sipas BBC, semafori i parë u vendos në vitin 1868 para Pallatit Westminster.

Deri në këtë vit të gjitha rrugët, kryqëzimet dhe rregullat në trafik janë kryer nga policët.

Nyja me Kosovën, Serbia nuk shkon në zgjedhje parlamentare
Kosova nuk ka vënë masa të reja ndaj Serbisë, lajmi dominues në portalet serbe
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration