Sekretari i përgjithshëm i NATO-së flet për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi
Rajoni dhe Politika

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së flet për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi

07.Oct.2018 18:29
0

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, para vizitës së paralajmëruar në Kroaci dhe Serbi, ka folur rreth mundësisë për korrigjimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe ndikimit që do të kishte kjo në misionin e KFOR-it.

Ai në një intervistë për Veçernji list tha se është shumë herët për të spekuluar lidhur me këtë çështje.

“Mesazhi ynë është se ne mbështesim normalizimin e marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit, mbështesim dialogun që ndihmuan për të filluar, ne jemi të pranishëm në Kosovë, me KFOR-in dhe kemi një zyrë në Beograd. Unë nuk mendoj se do të ishte ndonjë ndihmë për këtë proces nëse do të komentoj skenarë të ndryshëm hipotetikë”, u shpreh kreu i organizatës më të fuqishme ushtarake në botë.

Chelsea fiton thellë te Southamptoni, bëhet lider i përkohshëm i Ligën Premier
Shqiprim Musliu zgjidhet kryetar i LPD-së, do veprojmë si na mësoi Jonuz Musliu
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration