Samir Ujkani, poligloti i Përfaqësueses së Kosovës
Sport

Samir Ujkani, poligloti i Përfaqësueses së Kosovës

10.Oct.2018 18:52
0
Samir Ujkani është lojtari që flet më së shumti gjuhë në Përfaqësuesen e Kosovës.
 
Kapiteni flet hiq më pak se pesë gjuhë të ndryshme.

Gazetari Arlind Sadiku ka bërë një postim në Facebook, ku zbulon listën e gjuhëve që flasin lojtarët e Kosovës.

Kësaj liste i prinë Samir Ujkani, që përveç gjuhës shqipe, flet edhe gjuhën angleze, holandeze, italiane dhe atë frënge.

Më poshtë është lisat e gjuhëve që flasin futbollistët e Kosovës./Lajmi.net/

Komshiq: Kosova është shtet i pavarur
Violette Gashi kandidon në zgjedhjet komunale në Bruksel
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration