S’ka fitues në derbin e Katalonjës, Barça rikthen kreun
Sport

S’ka fitues në derbin e Katalonjës, Barça rikthen kreun

05.Jan.2020 09:13
0

Derbi i sotëm ndërmjet Espanyolit dhe Barcelonës nuk ka dhënë fitues. 

Vendasit arritën t’ia mohojnë fitoren Barcelonës duke shënuar në minutën e fundit, për ta marrë një pikë me rezultatin prej 2 me 2, transmeton Koha.net.

Ishin vendasit që e nisën më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e 23 të ndeshjes përmes Lopezit, që ishte edhe rezultati i pjesës së parë.

Pjesën e dytë Barça e nisi më mirë duke e përmbysur rezultatin në 1 me 2, me golat e shënuara nga Suarez e Vidal.

Në minutën e 75 Barça mbeti me një lojtar më pak në fushë kur De Jong u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

E këtë e shfrytëzuan vendasit që arritën të shënojnë golin e barazimit në minutën e 88 përmes Wu Leit.

Përkundër barazimit Barcelona rikthen kreun e tabelës me 40 pikë, po aq sa edhe Real Madridi në vendin e dytë. Kurse Espanyoli në vendin e fundit ka 11 pikë.

‘New York Times’: Shqiptarët janë raca më e bukur në Europë
Petrisch: Kurti duhet të jetë i hapur për kompromis me Beogradin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration